Skorsky düşürüldü

17 Ağustos 2020 Pazartesi - 15:16

  • Gerillalar, Zagros bölgesinde bulunan Çarçella alanındaki Çarçel Tepesi’nden dönen 1 Skorsky helikopteri yoğun ateş altına aldı. Ağır darbeler alan helikopter, alandan çok uzaklaşamadan düştü.

 

Türk ordusunun Kuzey ve Güney Kürdistan’daki işgal ve imha saldırılarına karşı tarihi direniş sergileyen gerillalar, eylemlerini sürdürüyor. Son üç aydır 10’dan fazla helikopteri darbeleyen gerillalar, dün de bir tanesini düşürdü.

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, eylem ve operasyonlarla ilgili şu bilgiler verildi:

* Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi kapsamında 16 Ağustos günü saat 10.00’da Zagros bölgesinde bulunan Çarçella alanındaki Çarçel Tepesi’nden dönen işgalci Türk ordusuna ait Skorsky helikopterlere eylem düzenlendi. Havalanan 1 Skorsky helikopter yoğun ateş altına alındı. Ağır darbeler aldıktan sonra elde edinilen bilgilere göre alandan çok uzaklaşamadan düştü.

* Yaklaşık 10 dakika sonra tepeden kalkan başka 1 Skorsky helikopter de hedef alındı. Etkili bir şekilde vurulan bu helikopter ağır darbeler aldı ve Hakkari’nin Gever (Yüksekova) istikametine doğru uzaklaşmak zorunda kaldı.

* Bu eylemler, işgalci Türk devletinin saldırılarında şehadete ulaşan Komutan Agit Garzan ile beraber şehit düşen 2 Irak ordusu komutanının anısına yapıldı.

* Heftanîn’de ilk günden işgal harekatına karşı direniş mevzilerinde olan ve Türk güçlerine ağır darbelerin vurulduğu birçok eylemde yer alan Komutan Zelal Sidem (Rojbin Varlı / Amed), 23 Temmuz günü Şeşdara alanındaki direnişte son mermisine kadar fedaice savaşarak, şehitler kervanına katıldı.  BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.