Türk bombardımanı sürüyor

31 Ocak 2023 Salı - 17:15

.

.

  • Türk ordusu, gerilla direniş mevzilerini 2 kez yasaklı bomba, 13 kez savaş uçakları ve onlarca kez obüs, tank ve ağır silahlarla bombaladı.

Türk ordusu, gerilla direniş mevzilerini 2 kez yasaklı bomba, 13 kez savaş uçakları ve onlarca kez obüs, tank ve ağır silahlarla bombaladı.

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, devam eden savaşla ilgili şu bilgiler verildi:

* Amediyê ilçesinin Şeladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri çevresine yerleştirilen 1 mobese kamera sistemi, 30 Ocak saat 17.00’de Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde vurularak imha edildi.

* Xakurkê'nin Girê Şehîd Şahan Direniş Alanı’ndaki Türk askerleri, 30 Ocak saat 11.00’de ağır silahlarla vurularak darbelendi.

* Girê FM Direniş Alanı’ndaki Türk askerleri, 27 Ocak saat 05.15’te Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde ağır silahlarla vurularak darbelendi.

* Türk ordusu, 29 ve 30 Ocak’ta Çemço bölgesi çevresindeki gerilla direniş mevzileri yasaklı bombalarla 2 kez bombaladı. 

* Avaşîn’e bağlı Stûnê, Şûkê, Dola Maran, Dola Konferans ve Geliyê Avaşîn alanları ile Girê Cûdî, Girê Bihar ve Girê Amediyê Direniş Alanları, 13, 26, 27 ve 28 Ocak’ta savaş uçaklarıyla 13 kez bombalandı.

* Girê Cûdî, Girê FM ve Girê Amediyê Direniş Alanları ile Amediyê ilçesinin Şeladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi ve Sîda köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri, 26, 27, 28 Ocak’ta obüs, tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalandı. BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.