Yekmal’den aile içi şiddete karşı eğitim

21 Ekim 2021 Perşembe - 17:30

YEKMAL

YEKMAL

  • Yekmal aile içi şiddet ve şiddeti önleminin yolları üzere  tüm şubelerinde iki günlük eğitim semineri düzenleyecek. Seminerler uzman kişilerce verilecek.

NİHAL BAYRAM / MAINZ

Almanya Kürdistanlı Veliler Birliği (Yekmal) aile içi şiddet ve şiddeti önlemenin yolları üzerine şubelerinde iki günlük eğitim seminerleri düzenliyor.

Yekmal, Bielefeld, Essen, Herford ve Mainz şubelerinde   “Şiddet ve saldırganlığa karşı güçlü durmak” başlığıyla eğitim serisi düzenlenecek. Almanya Federal Göç ve Mülteciler Dairesi tarafından desteklenen ve ücretsiz olarak verilen seminerlere öğretmenler, üniversite öğrencileri, çocuk gelişimi ve eğitimcisi, sosyal hizmet uzmanı, çocuk koruma kurumları çalışanları gibi farklı çevrelerden kişiler katılacak. Eğitimin sonunda katılımcılara sertifika da verilecek.  

Uzman isimler katılacak

Bu hafta sonu başlayacak eğitimler Kasım ayı sonuna kadar devam edecek. Aile içi şiddet ve şiddeti önlemenin yolları temalı eğitimler, uzun yıllardır bu alanda çalışma yürüten uzmanlar tarafından verilecek. Mainz’daki seminere Sosyal Pedagog ve Çocuk Eğitmeni Dr. Claudia Watson; Bad-Kreuznach, Bingen ve Ludwigshafen kentlerindeki seminerlere Argümantasyon Eğitmeni ve Emekli Kriminal Başkomiseri Hans-Jürgen Ladinek; Essen’deki seminere Sosyal Danışman, ırkçılık ve sağ şiddete karşı çalışan Asal Kosari; Bielefeld ve Herford’un ortak düzenledikleri seminere ise Sosyal Danışman, ırkçılık ve aşırı sağa karşı mücadele alanında uzman Sven Steinkühler katılacak.

Seminerlere ilişki ayrıntılı bilgileye ulaşmak ve katılmak isteyenler “www.yekmal.de” adresine başvurabilir.

Gerçekleştirilecek 6 seminerin tarih ve adresleri şöyle:

  • 23 ve 24 Ekim: Quartierzentrum, Planingerstr.4, 55543 Bad-Kreuznach.  
  • 13 ve 14 Kasım: Bürogemeinschaft, Walpodenstr.10, 55116 Mainz. 
  • 20 ve 21 Kasım: Merzwecksaal der Grundschule am Mäuseturm, Herterstr 35, 55411 Bingen. 
  • 27 ve 28 Kasım: Bistro Zwettwohnung, Seydlitzstr. 32, 67061 Ludwigshafen. 
  • 26 ve 27 Kasım: Internationales Begegnungszentrum Friedenshaus e.V., Teutoburger Strasse 106, 33607 Bielefeld. 
  • 27 ve 28 Kasım: VielRespektZentrum, Rottstr. 24-26, 45127 Essen.  
paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.