YJA Star gerillaları Şehid Arjîn'de vurdu

YJA-Star gerillalarının töreni

YJA-Star gerillalarının töreni

  • YJA Star gerillaları, 17 Temmuz'da Şehid Arjîn savaş mevzileri çevresindeki Türk askerlerini 2 koldan vurdu; 6'sını öldürdü. 

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından dün yapılan yazıl ıaçıklamada, Medya Savunma Alanları'nda devam eden savaşla ilgili şu bigiler paylaşıldı:

Zap Bölgesi

* YJA Star gerillaları, Şikefta Birîndara Direniş Alanı’ndaki savaş mevzilerine doğru ilerlemek isteyen Türk askerlerini, Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde 17 Temmuz saat 09.00’da ferdi silahlarla vurdu; 2'sini öldürdü, 1'ini yaraladı ve 1 zırhlı aracı darbeledi. 
*Şikefta Birîndara Direniş Alanı’na 17 Temmuz saat 22.30’da  indirme yapmak isteyen Skorsky helikopter, yoğun ateş altına alındı. Vuruşlar sonucunda helikopter indirme yapamadan alandan uzaklaşmak zorunda kaldı.
* YJA Star gerillaları, 17 Temmuz saat 19.50’de Şehid Arjîn savaş mevzileri çevresindeki Türk askerlerini, 2 koldan hedef aldı. Birinci ve ikinci eylem kollarının ağır ve ferdi silahlarla gerçekleştirdiği bu eylemin sonucunda 6 Türk askeri öldürüldü. 

Metîna Bölgesi

* Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki savaş mevzilerine doğru 17 Temmuz'da ilerlemek isteyen işgalciler, Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde 2 kez sabotaj taktiğiyle vuruldu; 1 öldürüldü, 1'i ise yaralandı. 
* Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki savaş mevzilerine doğru 17 Temmuz 19.10’da ilerlemek isteyen Türk askerleri vuruldu; 1'i öldürüldü, 1'i de yaralandı. 

Kimyasal ve patlayıcılar

* Türk ordusu, 17 Temmuz’da Girê FM Direniş Alanı’ndaki savaş mevzilerini kimyasal silah ve patlayıcılarla bombaladı.

Diğer bombardımanlar

* Girê Bihar, Girê Amediyê, Sîda, Saca Direniş Alanları ile Zap suyu çevresi 9 kez savaş uçaklarıyla bombalandı.
* Werxelê, Kurojahro, Girê Hakkarî ve Girê Amediyê Direniş Alanları, 27 kez saldırı helikopterleriyle bombalandı.
* Girê Hakkarî, Kela Çemço ve Girê Cûdî Direniş Alanları, sınırdaki karakollardan onlarca kez bombalandı. BEHDİNAN

Düşürülen helikopterin görüntüleri paylaşıldı

Gerilla TV, gerillanın denetimindeki alanlarda bir helikopterin düşürüldüğünü gösteren görüntüleri yayınladı. Görüntüde gece görüşü ile helikopterin vurulduğu ve düştüğü anlar görülüyor.
Verilen bilgilere göre; Şikefta Birîndara Direniş Alanı üzerinde 30 Mayıs saat 22.20’de helikopter hareketliliği yaşandı. Gerilla, Saat 23.00’te 1 saldırı helikopterini vurdu. Ağır darbelenen ve alandan uzaklaşmak isteyen helikopter, alev aldı. Helikopter yükselemeden Xeregol'a doğru gitmek isterken bir kez daha vurulunca Şikefta Birîndara ile Xeregol alanları arasında düştü.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.