YPS: Mersin'de kaza olmadı, biz vurduk

29 Temmuz 2020 Çarşamba - 11:03

.

.

  • YPS Şehit Mazlum Jiyanda Misilleme Timleri, Mersin Mut'ta askerleri taşıyan otobüsün devrilmesinin eylemleri sonucu gerçekleştiğini açıkladı. Timler, AKP-MHP'nin kaza adı altında yalan haberler servis ettiğine dikkat çekti.

YPS Şehit Mazlum Jiyanda Misilleme Timleri, "Sömürgecilere ve ajan işbirlikçilere karşı intikâm hamlesi’’ kapsamında Mersin’de ‘özel bir teknikle’ askerlere karşı eylem düzenledi.

'Timler tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar ifade edildi:

"27 Temmuz 2020 günü Mersin’nin Mut ilçesi Karaman karayolu Sertavul mevkinde Alaşehir Sarıkız Turizm firmasına ait askerleri taşıyan sivil otobüse, misilleme timlerimizce eylem gerçekleştirildi.
Bu eylemi misilleme timlerimiz uzun bir takibin ardından düşman birliğinin alışkanlıkları tespit edildikten sonra, dünden beri yolda olan araca yönelik sabah saat 07:00’de ‘Özel Bir Teknikle’  gerçekleştirdi. Eylem Sonucunda tam tespit edilememekle beraber görülen 6 düşman ölüsü ve 15 ağır olmak üzere 30’dan fazla yaralıları oldu.  

'Her yerde karşılarına çıkacağız'

Türk devleti dünyanın tüm üstün teknikleri ile Kürdistan dağlarını bombalayarak işgal etmek istemektedir. Savaş iradesi kırılmış askerleri teknolojinin gücüne dayandırarak gerilla karşısına çıkarmaktadır. Tekniği, olağanüstü insan yeteneği ile boşa çıkaran Heftanîn direnişçileri Türk devletine asla unutamayacakları bir yenilgi yaşatmaktadır. Türk devleti destekçilerine ve işbirlikçilere rağmen darbe üstüne darbe yemektedir. Heftanîn direnişi ve yaratığı fedai ruh dağda ve şehirde verilen görkemli direniş ile faşizm kırılma noktasına gelmiştir. Her yerde faşizmi vurmaya devam edeceğiz. Faşist devlet, dağda gerillayı, şehirlerde YPS'yi karşısında bulacaktır. Soykırım saldırılarının hesabını şehirlerde verecektir. Üstün yetenekli tekniklerine karşı geliştirdiğimiz özel teknik ile hiç beklemedikleri yerde ve anda karşılarına dikileceğiz.

'Kaza adı altında yalan haber servis ettiler'

Korku imparatorluğu üzerinden ömrünü sürdüren AKP-MHP çetesi, halkın moral ve cesaret almaması için gerçekleşen tüm eylemleri kaza adı altında yalan haberler ile medya üzerinden servis etmektedir. Eylemin üstünü örtmekte başarısız kalan özel savaş medyası, çelişkili açıklamalarda bulundu, Türk devletinin yetkilileri ve resmi ağzı Hulusi Akar bile çok iyi muayeneden geçen otobüsün freninin boşaldığı açıklamasında bulunarak, askeri dehasını konuşturdu.

Mazlum Jiyanda’nın intikamı için

Halkımız Türk devletinin medya üzerinden yaptığı özel savaş oyunlarına gelmemelidir. Korku ve baskı siyasetini aşmalıdır. AKP-MHP hiç olmadığı kadar zayıf ve aciz durumdadır. Şimdi tam da faşizme karşı harekete geçme zamanıdır. YPS ve YPS-JIN olarak yaşlı, genç, kadın-erkek demeden yediden yetmişe herkesi Mehmet Tunç'ların, Sêvê Demir'in ruhu ile  AKP-MHP faşist devletini yıkmaya, sömürgeciliğe ve ajan-işbirlikçiliğe karşı intikâm hamlesine katılmaya çağırıyoruz. Herkes bilmelidir ki, 'Ne olursa olsun son muhteşem olacak!'
Gerçekleştirdiğimiz bu eylem 1 Eylül 2019 tarihinde Medya Savunma Alanında hava saldırısı sonucu şehit düşen Mazlum Jiyanda arkadaşın intikâmı adına düzenlenmiştir."

ANF

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.