'Güneş Ülkesinde Diriliş: Amara' romanı çıktı

Kültür/Sanat Haberleri —

19 Eylül 2021 Pazar - 16:38

.

.

  • PKK’nin öncü kadrolarından M. Sait Üçlü’nün kaleme aldığı 3 ciltlik “Güneş Ülkesinde Diriliş: Amara” kitabı çıktı.

Kuzey-Doğu Suriye'de yakalandığı hastalık nedeniyle 29 Mart'ta şehit düşen Kürt yazar ve siyasetçi Mehmet Sait Üçlü'nün kaleme aldığı “Güneş Ülkesinde Diriliş, Amara” adlı roman Payiz Yayıncılık'tan çıktı. 

3 ciltten oluşan ve Aram Yayınevlerinin raflarında yerini alan roman, savaş ve yıkımlar ortasında hayatta kalmaya çalışan bir ailenin üzerinden bir halkın son iki yüz yıllık tarihine ve direniş serüvenine odaklanıyor.
 

Tarihin seyrini değiştirecek olayları anlattı 
Yayınevi tarafından romana dair paylaşılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Küçücük bir köyde yaşadıkları dramlarla hayatları birbirine zincirli sıradan insanların ve bu insanlar etrafında gelişen olayları anlatırken yazar ileride zamanı hızlandıracak, bir anlamda tarihin seyrini değiştirecek büyük olayların, büyük altüst oluşların da haberini veriyor. Bir ailenin köklerini kayıp yüzyılların derinliklerinde karakterlerinin değişmeyen kaderlerinde gözlemlerken Üçlü, hem eski zaman ustalarının mesafeli yetkinliğini hem de insani bakışın içten sıcaklığını mükemmel bir şekilde bağdaştırıyor ve nihayetinde sabırla izini sürdürdüğü kesintisiz dramlarla örülü kişisel trajedilerden güçlü ve umut dolu bir insanlık hikayesi çıkarmayı başarıyor."

AMED

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.