Suç ortaklığına son ver

Yurt Dışı Haberleri —

  • Uluslararası Komplo’yu Beyaz saray önünde protesto eden Kürtler ve dostları Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın kaçırılışının 25. yılında ABD’ye; “Türk devletinin Kürtlere karşı savaşında suç ortaklığına son ver!” mesajını verdi. 

Kürtler ve dostları, Washington’da ABD Başkanının ofisi Beyaz Saray önünde düzenledikleri Uluslararası Komplo kınamasında ABD ile Türk devletinin suç ortaklığını protesto etti. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın uluslararası bir komployla Türk devletine teslim edilmesini kınamak amacıyla Beyaz Saray önünde gerçekleştirilen protestoya Kürtler ve Kürt dostu kurum temsilcilerinin katıldığı eylemi Emergency Committee for Rojava organize etti.

Demokratik Sosyalistler de katıldı

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), Metro DC DSA (Metro DC Amerika Demokratik Sosyalistleri), Kurdistan Ulusal Kongresi Üyesi Seyit Rıza Dersimi’nin (KNK) de aralarında bulunduğu çok sayıda temsilci açıklamalarda bulundu.

Katılımcıların Beyaz Saray’a seslendiği açıklamalarda, “Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan 25 yıldır esaret altında ve 3 yıldır kendisinden haber alınamıyor. Abdullah Öcalan’ın kaçırılmasında ABD’nin rolü, parmağı var. Bunun sorumluluğunu üzerinden atamazsınız. Abdullah Öcalan’ın bütün amacı barış yapmak ama savaşla karşılık veriliyor. Uluslararası komplo halen devam ediyor. Türk devletinin Medya Savunma Alanları’na ve Rojava’ya saldırmadığı bir tek gün yok. Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünü ve ABD’nin Türk devletinin Kürtlere karşı savaşında suç ortaklığı yapmasına son vermesini istiyoruz” denildi.

Eylemciler sık sık “Bijî Serok Apo”, “Jin Jiyan Azadî”, “Bê Serok jiyan nabe” sloganlarının yanı sıra “Down down faşizm” sloganları attı. WASHINGTON

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.