2 bin hediye paketi Mexmûr ve Şengal’e ulaştı

Toplum/Yaşam Haberleri —

19 Şubat 2021 Cuma - 23:00

  • Almanya’da geçen yıl çocuklar için yürütülen kampanyada  toplanan hediye paketleri Mexmûr ardından Şengal’deki çocuklara da ulaştı.

MURAT MANG

 

Almanya’da geçen yıl çocuklar için yürütülen kampanyada  toplanan hediye paketleri Mexmûr ardından Şengal’deki çocuklara da ulaştı.

Kürdistan’a Barış ve Umut İnsiyatifinin(KBUİ) 6 Kasım- 6 Aralık 2020 tarihleri arasında Mexmûr ve Şengal’li çocuklar için yürüttükleri hediye kampanyasında Almanya’nın birçok kentinden, Kürdistani ve farklı halklardan insanların da dayanışması ile yaklaşık 2 bin hediye paketi topladı. Resim defteri, boya kalemi, diş fırçası, diş macunu, vücut kremi, çocuk kremleri, küçük havlu, kışlık külotlu çorap, şapka, emzik ya da biberon, çikolata, küçük oyuncak gibi eşyaların olduğu hediye paketleri Mexmûr ardından Şengalli çocuklara da ulaştı. Mexmûr’da 6 Ocak’ta dağıtılan hediyeler, 17 Şubat’ta Şengal’e ulaştı.

Sevgi ve dayanışma köprüsü

Hediyelerin yerine ulaşabildiği için çok memnun olduklarını belirten KBUİ İnsiyatif sözcüsü Emine Gözen,"Başlattığımız bu kampanya artık gelenekselleşti. Özellikle Kürdistan’da yürütülen savaştan kaynaklı bu kampanyayı yaygınlaştırmak çok önemliydi. İkincisini yaptığımız bu kampanya da amacımız, buradaki çocuklar ile Mexmûr ve Şengal’deki çocuklar arasında sevgi ve dayanışma köprüsü oluşturmak" diye konuştu.

Şengal de dahil edildi

KBUİ sözcüsü Emine Gözen bu yıl Şengal’i de  kampanyaya dahil etmelerinin kendileri için özel bir nedeni olduğunun altını çizerek, "Şengal katliama uğramış, yalnız bırakılmış bir bölge, bu yüzden buradaki çocuklara da ulaşmak bizim için çok önemli" dedi.

Gözen, "Aralık ayında gönderilen hediyeler Mexmûr’a 2021 yılının ilk haftalarında ulaştı. Şengal’e ise çok sancılı bir yolculuktan sonra ancak 17 Şubat’ta ulaşabildi. Gönderdiğimiz hediye çantaları yardım değil dayanışma amaçlıdır" diye ekledi.