25. yıla yanıt Köln’de verilecek

Yurt Dışı Haberleri —

Öcalan'a özgürlük

Öcalan'a özgürlük

  • Uluslararası 15 Komplosu’nun 25. yılında KCDK-E ve TJK-E öncülüğünde Almanya’nın Köln kentinde, şimdiye kadar yapılan tüm eylemleri aşacak kitlesellikte bir yürüyüş ve miting organize edilecek.
  • “Milyonlara Ulaşalım/Önderlikle Buluşalım” şiarıyla gerçekleşecek 17 Şubat’taki eylemle eş zamanlı olarak Britanya, İtalya, Avustralya, Kanada ve daha birçok kentte de kitlesel yürüyüş ve mitingler yapılacak.
  • 17 Şubat için seferberlik ilan ettiklerini belirten KCDK-E Eşbaşkanları, “Şimdiye kadarki en büyük gösteriyi bu yıl yapmalıyız. Komployu kabul etmediğimizi bütün güçlere göstermeli, komploculara gereken cevabı vermeliyiz” dedi. 

FİRAZ BARAN/ERDOĞAN ZAMUR

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik uluslarası komplonun 25. yılında “Milyonlara Ulaşalım/Önderlikle Buluşalım” şiarıyla Almanya’nın Köln kentinde büyük bir yürüyüş düzenlenecek. 17 Şubat Cumartesi günü yapılacak yürüyüşe Almanya, Belçika, Hollanda, İsviçre ve Kuzey Fransa'da yaşayan Kurdistanlılar ve dostları katılacak. Aynı gün İskandinavya, Britanya, Avusturya, Kanada, Japonya, Avustralya, İtalya ve Güney Fransa'da da kitlesel yürüyüş ve mitingler yapılacak.

Seferberlik ilan edildi

KCDK-E ve TJK-E, 17 Şubat eylemleri için seferberlik ilan etti. Avrupa’daki Kurdistani örgütlerin çatı örgütü olan KCDK-E’nin bünyesinde barındırdığı 400’ü aşkın kurum da bu eylem için seferber olacak. Eylem hazırlıklarını masaya yatırmak için Köln’de önceki gün yapılan toplantıda görüştüğümüz KCDK-E Eşbaşkanı Engin Sever, “1 Şubat’tan 17 Şubat gününe kadar seferberlik ilan ettik. Tüm inanç birliklerimiz, parça örgütlerimiz, kültür örgütlerimiz, federasyonlarımız 17 Şubat’a odaklanacak ve bu eylem için çalışacak” dedi.

Şimdiye kadarki en büyük gösteri

Komplonun 25. yılına girildiğini hatırlatarak “15 Şubat bizim için kara bir gündür” diyen Sever şöyle devam etti: “Bu yıl uluslararası komplonun 25. yılına giriyoruz. Şimdiye kadarki en büyük gösteriyi bu yıl yapmalıyız. Komployu kabul etmediğimizi bütün güçlere göstermeli, komploculara gereken cevabı vermeliyiz. Köln yürüyüşünü bu yüzyılın en büyük yürüyüşüne dönüştüreceğiz. Tecride, işkenceye, hukuksuzluğa son verecek olan biziz. Sesimiz ne kadar gür ve yüksek çıkarsa elimiz o kadar güçlü olacaktır.”