300 genç yürüyecek

Yurt Dışı Haberleri —

Özgürlük Yolculuğu

Özgürlük Yolculuğu

  • Mannheim’den 10 Şubat’ta “Özgürlük Yolculuğu” yürüyüşüne başlayacak olan gençler 15 Şubat’ta Strasbourg’da diğer iki yürüyüş kolu ile buluşacak. Yol boyunca Köln’de 17 Şubat'ta yapılacak olan büyük mitinge katılım için etkinlik düzenleyecek.

Avrupa’da yaşan Kürt gençleri, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin sona ermesi için “Abdullah Öcalan'a Özgürlük, Kürt Sorununa Çözüm” şiarıyla Mannheim’den Strasbourg’a 6 günlük “Özgürlük Yolculuğu” yürüyüşü gerçekleştirecek. 10 Şubat’ta Mannheim Merkezi Tren İstasyonun'dan başlayacak yürüyüş 17 Şubat’ta Köln’de gerçekleşecek kitlesel yürüyüşün ardından son bulacak.

Yürüyüş Tertip Komitesi yaptığı açıklamada, Almanya, Fransa, İsviçre, Hollanda ve Belçika başta olmak üzere Avrupa'nın farklı ülkelerinden 300 gencin yürüyüşe katılacağını belirtti. Yürüyüşün yapılacağı şehirlerde gençler, kadınlar, yurtseverlerle beraber aylardır hazırlık çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Tertip Komitesi, yürüyüş için teknik ve lojistik tüm hazırlıkların tamamlandığını kaydetti. Yürüyüşe katılan gençlerin uğrayacakları şehirlerde konuk edilecekleri belirtilen açıklamada, yürüyüş boyunca büyük Köln yürüyüşü için el broşürleri ve bildiriler dağıtılacağı, 17 Şubat’ta gerçekleştirilecek eylem için propaganda çalışmaları yapılacağı vurgulandı. Bu sene diğer senelerden farklı olarak yürüyüş boyunca bölgelerdeki yurtsever halkın da destek amaçlı yürüyeceği belirtildi.

Yürüyüş boyunca farklı etkinlikler olacak

Yürüyüş boyunca her akşam panel, Kurdistan devrim şehitleri için anma etkinliği, gençliğin rolü ve misyonu üzerine seminer ve tartışmalar, jineoloji eğitim seminerleri, yerel ve ulusal sanatçıların katılacağı moral etkinlikleri yapılacak. Tertip Komitesi, yürüyüş boyunca İmralı'ya 100.000 kartpostal kampanyası çerçevesinde kartpostallar da göndereceklerini ifade etti. Tertip Komitesi son olarak Avrupa'da yaşayan bütün yurtseverleri, Kürt gençlerini İmralı'daki tecrit ve mutlak iletişimsizlik halini kırmak için yürüyüşe katılmaya çağırdı.

Yürüyüş programı

- 10 Şubat Cumartesi günü saat 09.00'de Mannheim Merkezi Tren İstasyonun'da başlayacak ve Kürt Kültür Merkezi’nde son bulacak.

- 11 Şubat Pazar Heidelberg Merkezi Tren İstasyonun'dan başlayacak yürüyüş Schwetzingen ve Ketsch şehirlerinden geçip Hockenheim Merkezi Tren İstasyonun'da son bulacak.

- 12 Şubat Pazartesi Homburg Merkezi Tren İstasyonun'dan Kirkel HMerkezi Tren İstasyonun'a yürüyüş olacak.

- 13 Şubat Salı günü Friedrichsthal Merkezi Tren İstasyonun'dan Saarbrücken Merkezi Tren İstasyonun'a yürüyüş olacak.

- 14 Şubat Çarşamba Saarbrücken Merkezi Tren İstasyonun'dan Kürt Kültür Merkezi’ne doğru yürünecek.

- 15 Şubat Perşembe günü uluslararası komplonun yıl dönümünde Strasbourg'ta buluşacak olan 3 farklı yürüyüş kolu birlikte uluslararası komployu proste edecek. Önder Öcalan’ın özgürlüğü için Basel'den Paris'ten ve Mannheim'den gelen yürüyüşçüler Strasbourg belediyesi önünde buluşup Avrupa Konseyi'ne yürüyecek.

- 16 Şubat Cuma günü Önder Öcalan üzerine bir konferans verilecek.

- 17 Şubat Cumartesi günü yürüyüşçüler büyük Köln yürüyüşüne katılacak. HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.