Adalet talebine polis bariyeri

Emine Şenyaşar/Foto: MA

Emine Şenyaşar/Foto: MA

  • Adalet Bakanlığı önünde adalet arayan Emine Şenyaşar, polislerin tüm engellemelerine karşın Adalet Nöbeti’ne devam ediyor.

Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti, Ankara’da Adalet Bakanlığı önünde 77. gününde de devam etti. DEM Parti Riha Milletvekili olan oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte bakanlık önüne giden Emine Şenyaşar’ın eylemine engel olmak isteyen polisler, bakanlığın önünü bariyerler ve araçlarla kapattı. Emine Şenyaşar, oğlunun bırakılması talebini yineleyerek, serbest bırakılana kadar Adalet Nöbeti’ne devam edeceğini belirtti. 

Şenyaşar Ailesi'ni ziyaret eden DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ferit Şenyaşar’ın bu haksızlığı defalarca Meclis’te dile getirdiğini, ancak AKP’li vekiller tarafından susturulmaya çalışıldığını, çünkü Şenyaşar’ın mücadelesinin haklı olduğunu söyledi. Gergerlioğlu, “85 milyona sesleniyorum; burada bir anne, Adalet Bakanlığının önünde adalet istiyor. Bu görüntü, bu bakanlığa utanç olarak yeter. Adalet dağıttığını söyleyen ve binlerce soru önergemize de cevap vermeyen Adalet Bakanlığı için bütün bunlar utançtır” dedi. MA/ANKARA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.