AKP'li kadınlara, koli koli akmış

Wan kayyum

Wan kayyum

  • Wan Büyükşehir Belediyesi kayyumunun, belediye bütçesinden yüz binlerce TL harcadığı 6 bin kolonya ve çikolata kolisini, AKP Kadın Kolları’na teslim ettiği tutanaklara yansıdı. 

Wan Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “çalışan kadınlara dağıtılmak üzere” 10 bin adet şal alımı yaptı. Şal için 2 milyon 128 bin TL ödendi. Şalların akıbeti bilinmezken, 13 Ocak 2023 ve 14 Şubat 2024 tarihlerinde ise çikolata ve kolonya alımı yapıldı. 2023'te “Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan vekilimiz Ozan Balcı ile Genel Sekreterimiz Mehmet Fatih Çelikel’in muhtaç ailelere yönelik gerçekleştirecekleri hane ziyaretlerinde ikram edilmek üzere" bin paket ikramlık çikolata; 14 Şubat 2024'te ise “Şehit ve Gazi ailelerine dağıtılmak üzere” bin 200 adet çikolata ve bin 200 adet kolonya alındı. İlk alım için 202 bin TL, ikinci alım için 519 bin 985 TL ödendi. KDV ile birlikte toplam 721 bin 985 TL harcandı. 

Çikolata ve kolonya alımlarına dair belediyede bulunan “teslim ve tesellüm” tutanağına göre 6 bin koli, "Van Kadın Gücü ve Dayanışma Derneği"ne teslim edildi. Dernek adına kolileri teslim alan ve tutanakta imzası bulunan kişi ise AKP Wan İl Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı Tülay Işık. Tutanaklara göre; belediye, "Van Kadın Gücü ve Dayanışma Derneği arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında" 3 Mart 2024'te 6 bin koliyi Işık'a teslim etti. WAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.