Avrupa’dan İmralı’ya binlerce kart

Yurt Dışı Haberleri —

  • Avrupa’nın birçok noktasında “Öcalan’a Özgürlük Kürt Sorununa Çözüm” hamlesi kapsamında “İmralı’ya 100 bin kart” kampanyası yürütülüyor.
  • İmralı’ya kart gönderenlerden Mele Davud Övseme “Bu kartpostal ile de tecridi kırmaya çalışıyoruz, herkesin buna destek vermesi elzemdir” dedi.

HAKAN TÜRKMEN/FEYYAZ BRUSK

Fransa’nın Marsilya kenti ile Almanya’nın başkenti Berlin’de Kurdistanlılar, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için yürütülen “İmralı’ya 100 bin Kart” kampanyası için geçtiğimiz günlerde bir araya geldi.

Marsilya Demokratik Kürt Toplum Meclisi tarafından organize edilen kart gönderme eylemine birçok Kurdistanlı katıldı. Marsilya Meclisi’nden Enes Kanireş 3 yıldır Kürt Halk Önderi Öcalan’dan haber alınamadığından söz ederek, “Önderliğimize 1000 kart gönderdik. Tüm Kürdistanlılar kartlarda kendi duygularını dile getirdiler” dedi. “Önderliğin özgürlüğü için gece gündüz mücadele etmeye devam edeceğiz” diyen Kanireş ekledi: “Önderliğimiz, Kürt ve Kurdistanlıların tanınması için büyük bir mücadele yürüttü, bize de düşen Önderliğimizi sahiplenmektir. Hamlenin başarıya ulaşması için tüm halkımızı seferber olmaya davet ediyoruz.”

Marsilya’da hedef 2500 kart

Marsilya’da kart gönderenlerden bazıları duygularını gazetemize şöyle ifade etti.