Bin 500 aileye yardım eli

Kadın Haberleri —

3 Ocak 2021 Pazar - 18:00

  • Reqa'da belediye bünyesinde örgütlenen Kadın Bürosu, hayırseverlerden topladığı yakıt, kışlık giyecek, gıda ve sağlık malzemelerini ihtiyacı olan ailelere dağıtıyor. kadınlara iş imkanları sunuyor. 

Reqa Halk Belediyesi Kadın Bürosu, Reqa’da bulunan göçmenlere yardım için ‘Dayanışma Sandığı’ oluşturdu. Hayırsever vatandaşlardan toplanan yardımları göçmenlere ulaştıran Kadın Bürosu, geçtiğimiz yıl 300’den fazla göçmen aileye ulaşırken, bu yıl bin 500 kişiye el uzattı. 
Oluşturduğu 15 kişilik bir komiteyle göçmen ya da ihtiyaç sahibi aileleri tespit eden Kadın Bürosu, hayırseverlerden topladığı yakıt, kışlık giyecek, gıda ve sağlık malzemelerini dağıtıyor, kadınlara iş imkanları da sunuyor. 
Ağır hastaların tedavi masraflarını da karşılamaya çalışan kadınların dayanışma ağıyla ilgili bilgi veren Kadın Bürosu Üyesi Evatef El İsa, “Göçmenlerle dayanışma ağını her geçen gün büyütüyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerin her türlü ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz. Bir yıl önce uygulamaya başladığımız bu proje, hayırseverler sayesinde her geçen gün büyüyor” dedi.

ANHA/REQA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.