Bunların eşitlikten anladıkları yok

  • DEM Parti Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, dün halk buluşmasını ilk durağı Şirnex’in Elkê (Beytüşşebap) ilçesinde kentin dört tarafının askeri karakol ve kalekollarla kuşatıldığına dikkat çekti. Bakırhan, bu düşmanlıktan vazgeçilmesini istedi.
  • Bakırhan, "Kürtler bin yıllardır Kato Dağı gibi dik ve onurlu bir şekilde burada yaşamını sürdürüyor. Kürtler ana dilini konuşsun, iradesine kayyum atanmasın, eşit yurttaş olsun istiyoruz. Bunların eşitlikten anladıkları yok" dedi.
  • Bazarcıx ve Digor’da alkış, kayyumun zihniyeti ve tahribatına işaret eden DEM Parti Eşbaşkanı Tülay Hatimoğulları, kayyumları göndereceklerini belirterek, “Kentimizi demokratik, şeffaf bir şekilde yeniden inşa edeceğiz” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eşbaşkanı Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan'ın önceki gün iki koldan başlattıkları halk buluşmaları devam ediyor. Hatimoğulları, dün önce Bazarcıx (Dağpınar) ve Digor’da partisinin seçim bürolarını açtı. İlk olarak Bazarcix beldesine gelen Hatimoğulları, belde girişinde karşılandı. Şarkı ve zafer işaretleri eşliğinde büro açılışının yaptığı alana ulaşan Hatimoğulları’nı burada kadınlar alkış, zılgıt ve zafer işaretleriyle selamladı.

 

 

Kararları beraber alacağız

Burada konuşan Hatimoğulları, “Siz değerli halkımızla birlikte yöneteceğiz. Açık, şeffaf olacak belediye meclislerimiz. Herkes belediye meclisimize gelecek ve toplantımızı izleyecek. Meclisimiz halkımız ile birlikte kararlar alacak. DEM Parti kadınların, gençlerin umududur. DEM Parti ‘Jin jiyan azadî’ diyenlerin partisidir. Çalmadık kapı, girmedik ev, sıkmadık el bırakmayacağız. Bize bugüne kadar oy vermemiş evlere, ailelere özellikle gideceğiz. Neden Kürt halkı kendine sahip çıkmalıdır, neden başka partiye oy vermemelidir, neden Kürt halkı AKP’ye oy vermemelidir; bunları tek tek anlatmalıyız. Bizi katledenlere neden oy vermeyeceğimizi anlatmalıyız” dedi.

Belde halkı, Hatimoğulları ve partililere belde girişine kadar eşlik etti ve zafer işaretleriyle uğurladı.