Ekmek üreticisi tutuklandı

9 Kasım 2022 Çarşamba - 18:20

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar

  • Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tutuklandı.

 

Çok ekmek tükettiklerini söylediği için ‘Türk milletini alenen aşağılama’ suçundan gözaltına alınan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tutuklandı.

İstanbul’da katıldığı bir televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle hakkında “Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak” suçundan başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar hakkında tutuklama talep edilmişti. Gözaltındaki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edilen Kolivar tutuklandı. 

Kolivar’ın Emniyet’te verdiği ifade de ortaya çıktı. Buna göre Kolivar ifadesinde, “Ben ‘Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir’ derken, ekmeğin sağlığa zararlı olduğunu anlatmak istedim. Ekmeğin fazla tüketilmesi halinde insanlara zarar vereceği yönündedir. Benim sözlerimde kesinlikle Türk toplumu hedef alınmamıştır. Bir Karadenizli olarak Türk toplumuna hakaret edecek karakterde değilim” dedi. 

Katıldığı bir televizyon programında kullandığı “Ben ekmeği temel gıda maddesi saymıyorum. Ekmek aptal toplumların gıda maddesidir. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için böyle 20 senedir başında yöneticiler duruyor” ifadeleri nedeniyle hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 301/1 maddesi uyarınca “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin yargı organlarını alenen aşağılamak” suçundan resen soruşturma başlatılan Kolivar, polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.  İSTANBUL

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.