Govend London

Kültür/Sanat Haberleri —

Govend London - Özgür Ataş

Govend London - Özgür Ataş

  • Londra’da Özgür Ataş tarafından kurulan Govend London, Kürt halk müziğini ve dansını farklı kültürlerle buluşturuyor. Özgür Ataş, Kürt kültürünü daha profesyonel tanıtabilmek ve diğer kültürlerle buluşturabilmek için bir dans okulu açmayı hedefliyor.

SUNA ALAN

 

Londra'nın renkli ve çok kültürlü atmosferi, dans ve müzik gibi ifade biçimlerinin buluşma noktası. İngiltere’de yaşayan Kürtlerin dışında İngiliz ve farklı halklardan gençlerin katıldığı Govend London, bu zenginlikten ilham alarak özellikle Kürt halk danslarını ve müziğini Londra'da yaymak ve toplumun bir araya gelmesini sağlamak amacıyla kurulan bir oluşum. 2017’de kurulan dans topluluğu Govend London'ın kurucusu Özgür Ataş, kültürel kimliği ve dansa olan tutkusuyla bu buluşmanın en güzel örneklerinden birini sunuyor.

Kürt halk danslarının ve müziğinin toplumun farklı kesimleriyle buluşmasını hedefleyen Govend London, ayda bir dans atölyeleri düzenleyerek, sosyal dans etkinlikleri gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Avrupa'da düzenlenen dans festivallerine katılarak, atölye eğitimleri de veriyor.