Gülistan Doku’nun avukatına soruşturma

Kadın Haberleri —

14 Eylül 2020 Pazartesi - 16:00

  • 255 gündür kayıp Gülistan Doku'nun avukatı Ali Çimen hakkında, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığınca 'soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği' gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Dersim’de Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan 255 gündür haber alınmazken, Doku ailesinin avukatı Ali Çimen hakkında, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Avukat Çimen, Doku’ya ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunun ikinci kısmında yer alan “Suya düşen bir cismin olmadığı” ifadesini Ağustos ayında kamuoyuna duyurarak “Soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek”le suçlanıyor.
Avukat Çimen, savcılığın enerjisini, mesaisini Gülistan Doku’nun akıbetini aydınlatmak için harcaması gerektiğini belirterek, başlatılan soruşturmanın hukukta bir yeri olmadığını söyledi. Çimen, “21 yaşında genç bir kadın kayıp. Haber alınamayan ve akıbetinin sonuçlanmasını isteyen, bunun için mücadele eden bir avukata soruşturma başlatıyor. Onunla ilgili inceleme başlatıyor. Biliyorsunuz, daha önce aileye yönelik de gözaltı kararı oldu. Gerçekten de bu bir faciadır. Bu durumlar bizim kararlılığımızı daha çok artırıyor. Elbet davanın takipçisi olmaya devam edeceğim” dedi.

MA/DERSIM

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.