Herford’dan Bielefeld’e yürüdüler

Yurt Dışı Haberleri —

Özgürlük Yürüyüşü

Özgürlük Yürüyüşü

  • Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü kampanyası çerçevesinde Herford-Bielefeld kentleri arası 15 kmlik uzun bir yürüyüş gerçekleştirildi.

ARAT ARARAT/BIELEFELD

Bielefeld Demokratik Kürt Toplum Merkezi (DKTM) tarafından 3 Şubat günü organize edilen yürüyüş, Herford merkez tren istasyonu önünden saat 11.30’da başladı. 15 kmlik mesafeyi yürüyen eylemciler Öcalan posterlerinin yanı sıra sarı, kırmızı ve yeşil renkli flamalar taşıdılar. Gazetemiz adına biz de yürüyüşü takip ederek eylemcilerin duygu ve düşüncelerini öğrenmeye çalıştık.

Öcalan’ın fiziki özgürlüğünü talep eden eylemcilerden Êzîdî Kürt kadını Xelîya Aksoy gazetemize yürüyüşün amacı hakında şunları söyledi: ''Bir Kürt kadını olarak Türk devleti ve onun destekçilerini kınıyorum. Kanımızın son damlasına kadar Önderliğimizin özgürlüğü için mücadele edeceğiz. O özgür olmadığı sürece biz de özgür değiliz''.

Yürüşe katılan bir diğer eylemci Heci Ay ise şunları belirtti: “Önderliğim için bu yürüyüşe katıldım. Zindandaki direnişleri selamlıyorum. Sonunda biz kazanacağız. Kimse kendisini kandırmasın. Öndeliğimizi özgür olmayana kadar insanlık da esaret altındadır.”