HDP’li kadınlar Semsûr'da

Kadın Haberleri —

.

.

  • ‘Kadın Yoksulluğuna Hayır’ buluşmaları kapsamında Çîlikan’da tütün eken kadınlarla bir araya gelen HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, “Yoksulluğun adı kadın olmuş” dedi. 

SEMSÛR

 Halkların Demokratik Partisi (HDP)  Kadın Meclisi’nin, “Kadınlar için Adalet” kampanyası kapsamında gerçekleştirdikleri “Kadın Yoksulluğuna Hayır” buluşmalarının bugünkü durağı Semsûr oldu. Çîlikan ilçesine bağlı Bulam Beldesi’nde tarım ve ev emekçisi kadınlarla yapılan buluşmaya, HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, HDP Milletvekili Hüda Kaya, Kadınların Kurtuluşu Merkezi Kordinasyonu Üyesi Nupelda Çelik, HDP Adıyaman İl Eşbaşkanı Zeliha Karınca ve kadınlar katıldı.

Ziyaret ettikleri tarlada kadınlarla tütün ekimi yapan heyet, sorunları dinledi. Kadınların yaşadığı yoksulluğu gündemleştirmek için bölge bölge gezdiklerini söyleyen Başaran, “Yoksulluğun adı kadın olmuş. Gittiğimiz her yere kadınların nasıl yoksullaştırıldığına tanık oluyoruz. Kadınlar her yerde emek sarf ediyor ama emeği görünmüyor. Emeğinin karşılığını hiç bir zaman alamıyor” diye konuştu.

Uzun yıllardır tütün işinde çalışan kadınlar ise, bir yandan çalışmaya devam ederken, bir yandan da heyete yaşadıkları sorunları aktardı.