Kürtleri hiçe sayamazsınız

Yurt Dışı Haberleri —

Marsilya

Marsilya

  • Güney Fransa’da yaşayan Kürtlerin uluslararası komployu kınamak ve Rêber Apo’nun fiziki özgülüğü için düzenledikleri 3 günlük  “Özgürlük Yürüyüşü” görkemli bir miting ile sonuçlandırıldı.

FEYYAZ BRUSK/MARSİLYA

 Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için 158 kişi ile 3 günlük yürüyüşün son gününde Marsilya’da Canabiere meydanında bir araya gelen Kurdistanlılar Avrupa Parlamentosu Temsilciliği önünde bir miting gerçekleştirdi. Eylem Tertip Komitesinin son gün çağrısında, “Önder Apo’nun etrafında kenetlenmek için” olarak ifadelendirdiği mitinge yüksek katılım vardı.

AP önünde miting

“Abdullah Öcalan’a Özgürlük Yürüyüşü” şiarı ile yapılan yürüyüş yoğun yağış altında Martiques’te başlamış, Marignane’ye ikinci gün ulaşan yürüyüş kolu, üçüncü gün ise final yapacağı Marsilya’ya vardı. Canabiere’deki kitlesel buluşmanın ardından Avrupa Parlamentosu önüne yürünerek miting yapıldı.

Uluslararası komplonun kınadığı yürüyüş ve sonuç mitinginde “Önder Apo’nun fiziki özgürlüğünü istendi, “Kürt halkını hiçe sayamazsınız” mesajının verdiği mitingde 17 Şubat’ta Kurdistanlılar ve dostlarının buluşacağı Almanya’nın Köln kentindeki büyük yürüyüş ve mitinge katılım çağrısı yapıldı.

 

Süleyman Tekler