Nusaybin’de ev baskını: 1 kişi hayatını kaybetti

  • Nusaybin’de bir eve yapılan baskında HPG’li olduğu belirtilen bir kadının yaşamını yitirdiği bildirildi. Olayda bir kişi yaralandı, ev baskınlarında ise bir kişi gözaltına alındı. 

 

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Selahattin Eyyubi Mahallesi'ndeki Sakarya Caddesi üzerinde bulunan bir eve polisler tarafından önceki akşam saatlerinde baskın düzenlendi. Baskın sırasında silah seslerinin ardından patlama sesleri duyuldu. Evde HPG'li olduğu belirtilen bir kadının yaşamını yitirdiği, bir kişinin de yaralandığı belirtildi. Olayın nasıl yaşandığına ilişkin detaylara ise ulaşılamadı. 

Ardından ilçede çok sayıda eve baskın düzenlendi. Evlerdeki eşyaları dağıtan polisler, içeride kimsenin bulunmadığı evlerin de kapısını kırdı. Baskınlarda, Nusaybin DBP eski ilçe eşbaşkanı Bedia Adıgüzel de gözaltına alındı. 

 Yaşamını yitiren ve kimliği öğrenilemeyen gerilla olduğu belirtilen kadının cenazesi morga kaldırılırken, yaralı olarak gözaltına alınan kişi ile Adıgüzel'in nereye götürüldüğü bilgisine ise ulaşılamadı.  MARDİN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.