Öcalan bizim de umudumuz

Kadın Haberleri —

Uzun Yürüyüş / Foto: Deniz Babir

Uzun Yürüyüş / Foto: Deniz Babir

  • Almanya’da Kürt ve enternasyonalist gençlerin öncülük ettiği Uzun Yürüyüş 5 gündür devam ediyor. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü temelinde gerçekleştirilen yürüyüşe katılan enternasyonalist kadınlar, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın paradigmasının kendileri için de yepyeni bir perspektif ve umut yarattığını söylüyor.

BERFİN DENİZ/DÜSSELDORF

Kürt ve enternasyonalist gençlerin Almanya’da gerçekleştirdiği Uzun Yürüyüş 5. gününe girdi. Yürüyüşte enternasyonalistler gençler ile Kürt gençlerin sayısı neredeyse aynı. Yüzde 40 oranında kadınların yer aldığı uzun yürüsün en önünde ise enternasyonalist genç kadınlar yer alıyor. Büyük bir coşkuyla yürüyen genç kadınların morali ise yüzlerine vuruyor. 

.
Uzun Yürüyüş / Foto: Deniz Babir

Almanya’nın Essen kentinde "Ji bo Azadiya Rêber Apo Werin Cenga Azadiyê" şiarıyla başlayan yürüyüşün 4. gününde gençler, Benrath’dan Leverkusen’e 20 kilometre yol katetti. Yağmura rağmen gençler yürüyüşlerini tüm coşkusuyla devam ettirdi. Leverkusen’de Kürt tarihine ilişkin yapılan bilgi yarışmasına enternasyonalist gençlerin de en az Kürt gençleri kadar ilgili olduğunu görüldü. 

.
Uzun Yürüyüş / Foto: Deniz Babir

Gençler bugün sabah saatlerinde (14 Eylül) Chempark-Leverkusen’de  toplanan gençler, Köln-Mülheim'e doğru yürüyüşe geçti. Köln-Mülheim’de ara verecek olan gençler akşam düzenlenecek olan ‘Toplumsal cinsiyetlik’ konulu panele katılacak. 

Heval Sara’yla başladı