‘Osmanlı’da Tarım Politikaları’

Kültür/Sanat Haberleri —

29 Eylül 2020 Salı - 23:00

Tarım uzmanı ve yazar Abdullah Aysu’nun “Osmanlı’da Tarım Politikaları” adlı kitabı Yeni İnsan Yayınevi’nden çıktı.
Kitabın arka kapak yazısında, ‘’Bu kitap bir tarih araştırması değil. Osmanlı’ya biraz sosyal, biraz politik nazar atan bir çalışma. Düne bakarak bugünü anlama çabası da denilebilir.’’ notu ile kitap hakkında bilgi veren Abdullah Aysu ‘’Zira bugün yaşadıklarımız ve bize yaşatılanlar geçmişimizin izini taşımakta ve adeta onu tekrar etmektedir.’’ diyor.

Abdullah Aysu hakkında

1954 tarihinde Ankara’da doğan Abdullah Aysu, çiftçi bir ailenin sekiz çocuğundan biri. Gördüğü beş yıllık zirai öğrenim de dahil olmak üzere 39 yıldır tarımla uğraşmaktadır. Türkiye Ziraatçılar Derneği İstanbul Şube Başkanlığı, Türkiye Tarımcılar Vakfı Genel Başkanlığı yaptı. Halen Hububat Üreticileri Sendikası (HUBUBAT-SEN) Genel Başkanlığı, Çiftçi Sendikaları Konfederasyonu (ÇİFTÇİ-SEN) Kurucu Genel Başkanlığı’nı yürütmüştür.
İktisat fakültesi mezunu olan ve çeşitli uluslararası konferanslarda tarım, gıda ve ekoloji üzerine sunumlar yapan Aysu, Türkiye’de Tarım Politikaları (2001), Tarladan Sofraya Tarım (2002), Avrupa Birliği ve Tarım (2006), Küreselleşme ve Tarım (2008), Topraksızlar 25 Yaşında (2010), Modern Dünya’da Tarım ve Özgürlük, MST- Topraksız Kır İşçileri, İki Damla Hayat: Su ile Kooperatifler adlı kitapların yazarıdır.

KÜLTÜR SERVİSİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.