Özgürlüğe kadar meydanlardayız

Yurt Dışı Haberleri —

.

.

  • TCŞ ve TekoJIN’ın enternasyonalist gençler ile birlikte katılma kararı aldığı “Önder APO’ya Özgürlük Kürt Sorununa Çözüm” hamlesine çerçevesinde Avrupa’nın 15 merkezinde mitingler düzenlendi. 
  • Avrupa Gençlik Hareketinin öncülük ettiği mitinglere yoğun katılım vardı. İkinci jenerasyon geçliğin yanı sıra kamplarda kalan gençlerin de katıldığı miting ve gösterilerde Bijî Serok Apo” ve “hepimiz PKK’liyiz” sloganları hiç susmadı.  

M. ZAHİT EKİNCİ/HAKAN TÜRKMEN 

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün sağlanması ve Kürt sorununun siyasi çözümü için başlatılan küresel kampanyaya katılma kararı alan gençlik örgütleri ve enternasyonalist gençler meydanları doldurdu. Tevgera Ciwanên Şoreşger (TCŞ) ve Jinên Ciwanên Têkoşer (TekoJIN) çağrısı ile Avrupa ve dünya kentlerinde meydanları dolduran gençler Rêber Apo’ya özgürlük dedi. TCŞ ve TekoJIN gençleri kadın özgürlüğü, demokratik ve ekolojik bir yaşam için Kürt Özgürlük Hareketi ve dostlarının başlatmış olduğu hamleye katılmaya çağırdığı eylemler Avrupa’nın 15 merkezinde  gerçekleşti. 
Avrupa’nın birçok merkezinde ve Kanada’da yapılan yürüyüş, miting ve açıklamalarda Kürt ve enternasyonalist gençlik Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a ve tüm topluma uygulanan tecridi protesto etti. Eylem ve etkinliklere katılanlar 18 Kasım günü Berlin’de PKK yasağına son verilmesi için yapılacak olan merkezi mitinge katılım çağrısı yaptı.