Nöbeti Rojhilatê Kurdistanlılar devraldı

Yurt Dışı Haberleri —

Özgürlük Nöbeti 586. haftasında

Özgürlük Nöbeti 586. haftasında

  • Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü için Fransa’nın Strasbourg kentinde 586. haftasında devam eden “Özgürlük Nöbeti” eylemini Rojhilatê Kurdistanlılar devraldı.

Abdullah Öcalan’a Özgürlük İnisiyatifi’nin Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün sağlanması ve tecridin son bulması amacıyla Fransa’nın Strasbourg şehrinde 25 Haziran 2012 tarihinde başlattığı “Özgürlük Nöbeti” devam ediyor. Kürtlerin Avrupa’daki en uzun soluklu eylemi olan Özgürlük Nöbeti’nin 586’ncı haftasında Doğu Kurdistanlı bir grup devraldı. Grup, Ronak Febevi, Şoreş ve Serbest isimli Rojhilatê Kurdistanlılardan oluşuyor.
Grup adına bir açıklama yapan Ronak Febevi, Kürt Halk Önderi Öcalan’ın yaklaşık 25 yıldır İmralı’da esaret altında olduğunu hatırlatarak, Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için 11 yıldır Kürt halkının Strasbourg’daki Avrupa kurumları önünde nöbet eyleminde olduğunu bunun artık bir sonuca ulaşması gerektiğini vurguladı. Ronak Febevi, Kürt halkı ve önderine karşı yürütülen zulme “artık yeter” diyerek, tüm özgürlük ve demokrasi yanlılarını tecride son verilmesi ve Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için dayanışmaya çağırdı. STRASBOURG

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.