Şenyaşar Ailesi kararlı

26 Nisan 2021 Pazartesi - 17:29

  • Adliye binası önünde “Adalet” talepli nöbetlerini devam ettiren Şenyaşar Ailesi, mücadelelerinde kararlı olduklarını belirterek, “vicdanı olan herkese” dayanışma çağrısı yaptı. 

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattığı nöbet eylemi 50. gününde devam ediyor. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle üç gün nöbet eylemlerini Suruç’ta evlerinde sürdüren Şenyaşar Ailesi, kısıtlamanın kalkmasıyla dün sabah saatlerinde tekrar adliye binası önüne gelerek nöbet eylemeni başlattı. 

Anne Emine Şenyaşar, şu ana kadar adalet arayışlarına bir cevap verilmediğini belirterek, adalet aradıkları için oğlunun darp edildiğini ve defalarca gözaltına alındıklarını hatırlattı. “Adalet yok” diyerek tepkisini dile getiren anne Şenyaşar, “Oğluma ceza verdiler. Yıldızlar’ın tutuklularına da az ceza vererek serbest bırakacaklar. Ailemi hastanede katledenler dışarıda serbestçe geziyor. Biz bu Ramazan ayında burada adalet arıyoruz. Bu Ramazan ayında bize haram ettiler” dedi. 

Şenyaşar Ailesi, sosyal medya hesaplarında, “Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 3 gündür ‘Adalet’ mücadelemizi evimizde devam ettiriyorduk. 49. günde yine adliye binası önündeyiz. Gerçek ‘adalet’ sağlanana kadar buraya gelmeye devam edeceğiz. Vicdanı olan herkesi buraya dayanışmaya çağırıyoruz...” mesajı paylaştı.  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.