Şenyaşar: Bu dava kapanmayacak

8 Kasım 2021 Pazartesi - 17:13

  • Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar Ailesi, "Adalet sağlanana kadar mücadelemiz devam edecek” dedi. 

 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti, 245. gününde devam ediyor. Adliye önünde "Adalet istiyoruz" yazılı döviz ve Suruç'ta yaşanan olaya ilişkin fotoğrafların olduğu pankartla nöbet tutan aile, adalet talebini yeniledi.

Ferit Şenyaşar, Suruç Devlet Hastanesi'nde yaşanan katliama bütün kamuoyu, hastane çalışanları, Suruç Kaymakamı, Urfa Valisi'nin şahit olduğunu söyledi. Davayla ilgili 3.5 yıldır bir gelişmenin olmadığının altını çizen Şenyaşar, "Adliyeye her adımımızı attığımızda savcılar bizden kaçarak arka kapıdan gidiyorlar. Bu süreçte savcıların bizden kaçmaları normaldir, çünkü katliamı yapan iktidar partisinin milletvekilidir ve iktidarın gölgesine sığınarak davayı kapatmaya çalışıyor. Bu dava kapanmayacak. Adalet sağlanana kadar annemle birlikte burada mücadelemize devam edeceğiz" dedi. 

Aile, sosyal medya hesabından ise şu paylaşımı yaptı: "Savcılara kızıyoruz ama bir tarafıyla da katliamı yapan iktidar partisinin milletvekili ve ailesidir. Bu süreçte kimse hesap soramıyor. Hesap soramayanlar da yargı önünde bir gün hesap verecekler." URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.