Şenyaşar'ın nöbeti 740. gününde

31 Mart 2023 Cuma - 16:45

  • Riha'nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti, 740. gününde devam ediyor.

 

Adliye önünde konuşan Ferit Şenyaşar, ülkede hukukun ihlal edildiğini, yargının bağımsız ve tarafsızlığını yitirdiğini söyledi. İlçede bir katliam yaşandığını belirten Şenyaşar, “Devlet hastanesinde yapılan bir katliam var. Bu katliamın yüzlerce tanığı var. Yine kamera görüntüleri var ama katliamı yapan iktidar partisinden bir milletvekili olduğu için yargı işlemedi ve görevini yapmadı. Bundan dolayı zülüm devam ediyor” dedi. 

Annesiyle birlikte iki yıldan beri adliye önünde nöbet tuttuklarını vurgulayan Şenyaşar, “Bu iktidar gittiğinde yaşattığı acı, zulüm ve yolsuzluklarıyla anılacaktır. Türkiye’nin genelinde hukuksuzluk var ama en büyük hukuksuzluk arkamızdaki adliye sarayında yaşanıyor” diye konuştu. 

Pirsûs'da 23 kişinin tutuklanmasına tepki gösteren Şenyaşar, 23 kişinin talimatlarla tutuklandığını belirtti. Şenyaşar, şunları ekledi: "Bu hukuksuzluğu kınıyoruz. Yakında ülkemiz bir seçime gidiyor. Seçimden sonra iktidar değiştiğinde bu hukuksuz kararı veren savcılar da, bağımsız ve tarafsız yargı karşısında hesap verecektir.”  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.