Sonuç alamayacaklar

24 Mayıs 2021 Pazartesi - 16:01

DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Türk hükümetinin kirli saldırılarıyla 6 yıldır sonuç alamadığını, bundan sonra da alamayacağını söyledi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Özgür Kadın Hareketi (TJA), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP), dün açlık grevi eylemleri gündemiyle toplandı. HDP Bağlar İlçe Örgütü binasında gerçekleştirilen toplantıya, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, TJA aktivistleri, DBP Eşbaşkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır ile HDP milletvekilleri katıldı. 
Toplantıda konuşan DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, AKP-MHP’nin Kürt halkının tasfiyesine yeminli bir faşist hükümet olduğunu belirterek, 6 yıldır en kirli saldırıları sürdürdüğünü söyledi. Öztürk, "Bugün gelinen noktaya baktığımızda, bütün kirlilikleri ortaya saçıldı ve Türkiye halkları da bunu açık bir şekilde gördü. Çetelerle, mafyalarla, Kürt düşmanlığı temelinde anlaşma yaptıkları ortada. Artık bu kirli ilişkileri saklayamıyorlar. Bunu yine Kürt halkına baskılarla, saldırılarla kapatmaya çalışıyorlar. Kürtlere, kurumlarına saldırarak, birçok kentte yaptıkları operasyonlarla, gözaltılarla kapatmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar sonuç alamadılar, bundan sonra da sonuç alamazlar. Türkiye halkları artık bu gerçeği görmelidir” dedi. 
 
Tecridin sonucudur
 
Devlet ve mafya ilişkisinin tecridin sonucu olduğunun altını çizen Öztürk, “Tecrit derinleştikçe, Türkiye çetelere, mafyalara teslim oldu. Bunun Türkiye halklarına bir faydası yok. Çözüm Kürtlere baskı, saldırı, gözaltı ve tutuklama değil. Bunun yolu tecridi kırmaktan geçiyor. Sayın Öcalan’ın sesinin duyulmasının şartları sağlanmalı, özgürlük ortamı sağlanmalı. Sayın Öcalan’ın özgürlüğü dışında çözüm yok” şeklinde konuştu.
Toplantı, daha sonra basına kapalı bir şekilde devam etti.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.