TJK-E, kadınları Büyük Yürüyüş’e çağırıyor

Kadın Haberleri —

Tecrit protestosu

Tecrit protestosu

  • TJK-E, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın fiziki özgürlüğü için 17 Şubat günü Almanya'nın Köln kentinde gerçekleştirilecek kitlesel yürüyüşe katılım çağrısı yaptı.

Avrupa Kürt Kadın Hareketi (TJK-E), Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın fiziki özgürlüğü için 17 Şubat günü Almanya'nın Köln kentinde gerçekleştirilecek kitlesel yürüyüşe katılım çağrısı yaptı.

Kurdistanlı kadınların Öcalan’ın uluslararası bir komployla kaçırılıp İmralı Adası’nda rehin alınışının 25’inci yıl dönümünü karşıladığı hatırlatılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kadınları ve halkları alternatif yaşam paradigmasında bir araya getiren, kapitalizmin bizlere reva gördüğü, dayattığı umutsuzluğa, yıkıma, acıya, inançsızlığa, karamsarlığa, teslimiyete karşı ayağa kalkışı, yeni yaşamı inşa etmeyi, bunun için özsavunma temelinde direnmeyi, özgür düşünmeyi, özgür yaşamayı ve özgür yaratmayı öğreten Önder APO olmuştur. İnsanlık adına büyük bir direniş sergileyen, özgür ve onurlu yaşamdan taviz vermeyen Önder APO karşısında yenilen Türk devleti ve kapitalist güçler tarafından Önderliğimize uygulanan tecrit sistemi kalıcılaştırılmak istenmektedir.

İmralı sistemini yıkmak ve Önder APO’nun özgürlüğünü sağlamak için başlatılan ‘ÖNDER APO’YA ÖZGÜRLÜK, KÜRT SORUNUNA SİYASİ ÇÖZÜM HAMLESİ’ temelinde zindanlarda, Kurdistan’ın dört bir yanında ve yurt dışı mücadele alanlarında yoğun eylemlilikler yaşanmaktadır. Kürt kadınları her yerde ayağa kalkarak, ‘Önder APO’nun özgürlüğü bizim de özgürlüğümüzdür’ sloganı ışığında, kadın özgürlük mücadelemizin yaratıcısı olan Önder APO’yu özgürleştirme kararlılığıyla tüm eylemlere öncülük etmektedir. Önder APO’nun etrafındaki tecridin kırılması, İmralı sisteminin yıkılması için zindanlardaki binlerce tutsak yoldaşımız ve Kurdistan’daki analarımız, komplonun 25. yıl dönümünde de direniş süreçlerinin öncülüğünü yapmaktadırlar.

Önder APO’nun özgürlüğünü sağlamak biz kadınların ve halkların tarihi görevi olurken, bu görevi başarmanın sorumluluğu en çok da biz Kurdistanlı kadınlara aittir. Önder APO’nun 25 yıllık esaretine son verme hedefiyle başlattığımız ‘ÖNDER APO’YA ÖZGÜRLÜK, KÜRT SORUNUNA SİYASİ ÇÖZÜM HAMLESİ’ çerçevesinde yürütülen tüm eylemlerimizin zirvesi, 17 Şubat 2024’ta Köln’deki büyük tarihi yürüyüş olacaktır. Bu yürüyüşe biz kadınlar büyük bir coşku ve heyecanla hazırlanarak öncülük etmekteyiz.

İnanıyoruz ki 17 Şubat’ta bir özgürlük seli olacağız. Milyonların sesini, yüreğini birleştirip İmralı’da yükselen Özgürlük Güneşimize, Özgürlük yoldaşımıza, Önder APO’ya ulaştıracağız. Sesimizi dağlarımızda, Kurdistan’ın her yerinde, Ortadoğu’da direnenlerin sesine katacağız. ​Bu temelde tüm Kurdistanlı kadınlar başta olmak üzere, özgürlükten yana olan, insanca, hakça yaşamı savunan herkesi 17 Şubat 2024 tarihinde yapılacak olan tarihi büyük Köln yürüyüşüne güçlü bir şekilde katılmaya çağırıyoruz.

Gün mücadeleyi zafere taşıma günüdür!

Gün özgürlüğümüzü sağlama günüdür!

Jin, Jiyan, Azadî!” KÖLN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.