15 Ağustos ruhu kırılmaz

13 Ağustos 2020 Perşembe - 18:24

  • KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığ, 15 Ağustos ruhunun kırılamayacağını vurgulayarak, Heftanîn’de devam eaden direnişe dikkat çekti.

 

Diriliş Devrimi’nin, zorlukları aşarak başarı kazanma diyalektiğine dayandığını belirten KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, bugün de süren amansız mücadelede bu diyalektiğini işleyeceğini; sömürgeciliğin kaybedeceğini söyledi.

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığ, 15 Ağustos’un yıl dönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, 15 Ağustos Diriliş Devrimi’nin hiçbir gerilla hareketinin yapmadığı kadar toplumsal devrimler yarattığını belirterek, ”Kürt halkı ulusal devrimi, sosyal devrimi, demokratik devrimi, kadın özgürlük devrimi, kültür devrimi, zihniyet devrimi, vicdan devrimi ve kişilik devrimini yaptı. Yüz yıllar içinde gerçekleşecek değişimler 36 yıla sığdırıldı” dedi.

15 Ağustos devrimci ruhunun kırılamayacağının, bu iki aydır Heftanîn’de devam eden direnişle, tüm dünyaya gösterildiğini kaydeden Eşbaşkanlık, ”Heftanîn direnişi, 15 Ağustos’un 37. yılında Kürdistan’ın her alanında daha büyük direnişlerin geliştirilmesi temelinde sürdürülecek, soykırımcı sömürgecilik saldırı ve işgallerine pişman ettirilecektir. Korkunun ecele faydası yoktur; 36 yıldır olduğu gibi korktukları başlarına gelecektir” diye vurguladı.

Diriliş Devrimi’nin kanununun, zorlukları aşarak başarı kazanma diyalektiği olduğunu anımsatan Eşbaşkanlık, şunları ifade etti: ”Bugün de yürüttüğü amansız mücadelede bu diyalektik işleyecektir. AKP-MHP faşist soykırımcı sömürgecilik kaybedecek; Kürtler, Türkiye halkları, tüm Ortadoğu ve insanlık büyük kazanacaktır.”  BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.