Bir Gülücük Hediye et

Toplum/Yaşam Haberleri —

29 Ekim 2021 Cuma - 11:42

 “Bir Gülücük Hediye Ver” yardım kampanyası

“Bir Gülücük Hediye Ver” yardım kampanyası

  • Mexmûr ve Şengalli çocuklar için “Bir Gülücük Hediye Ver” 

 

MURAT MANG/HERFORD

Almanya’da faaliyet gösteren Kürdistan’a Barış ve Umut İnisiyatifi (KBUİ), zor şartlar altında yaşayan Mexmûr ve Şengalli çocuklarla dayanışma amacıyla “Bir Gülücük Hediye Ver” şiarıyla kampanya başlatıyor. İnisiyatif, 1 Kasım’da başlayacak kampanyaya ilişkin herkese duyarlılık çağrısı yaptı. 

Her yıl Almanya’da yapılan “Weihnachtspäckchen (Noel Paketi)“ kampanyasından esinlenerek başlatılan hediye kampanyasının ilki 2019 yılında yapılmıştı. Kampanyaya geçen yıl Şengal eklemiş ve 2 bin çocuğun yüzünü güldürülmüştü. Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen “Bir Gülücük Hediye ver” kampanyasının startı 1 Kasım’da verilecek ve 12 Aralık’a kadar sürecek. Kampanya kapsamında çantalara konularak gönderilecek hediyeler arasında; kırtasiye malzemeleri, diş macunu, diş fırçası, çikolata, yara kremi ve kışlık giysiler bulunuyor. Ayrıca her çanta için gönderme ücreti olarak ise 5 Euro belirlendi. KBUI Sözcüsü Emine Gözen, Almanya genelinde yüzlerce gönüllünün aktif destek sunduğu kampanyada bu yıl 2 binden fazla çocuğa ulaşmak istediklerini söyledi.

Emine Gözen

Daha profesyonel

Geçen yıl yoğun ilgiden kaynaklı yaşanan teknik aksaklıklara karşı bu yıl tedbir aldıklarını ifade eden Gözen, “Daha profesyonel bir alt yapı sistemi oluşturmaya çalışıyoruz. Böyle büyük bir kampanyayı tek başımıza gerçekleştiremeyiz. Birçok şehirden yüzlerce gönüllü arkadaşımız bize katkı sunuyor” dedi. Gözen, çalışmalarının güçlenmesi için herkesten ayrıca destek beklediklerini de belirtti.

Siz de kampanyaya katılın

Kampanyaya katılmak isteyenlerin kendilerine telefon, e-mail, instagram, twitter hesapları aracılığı ile rahatlıkla ulaşılabileceğini söyleyen Gözen, “Hediye göndermek isteyenlerin özen göstermeleri gereken tek nokta şu: Evinizdeki çocuklarınıza uygun bulmadığınız, layık görmediğiniz hiçbir şeyi savaş bölgesindeki çocuklarımıza da layık görmeyin. Önümüz kış olduğu için çocukların kışlık giyim ihtiyaçlarını bir nebze olsun giderebilirsek çok sevineceğiz” dedi. Özen, hediye almaya zamanı olmayanların yaptıkları bağışlarla kampanyaya katkı sunabileceği bilgisini de verdi.

Bu çocuklar hepimizin

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Herford‘da Alman solcu gençlerine ait Flafla Derneği’nin kampanyaya destek verdiğini söyleyen Gözen, “Bu çocuklar hepimizin. Özellikle savaşların ve krizlerin yaşandığı bir bölgede yaşıyorlar. Dolayısı ile sunulan her bir destek onların gülmesine, sevinmesine neden olacak. Bizler çocuklarımızı sevindirmek için Avrupa’dan destek sunmak zorundayız" diyerek, herkese sosyal sorumluluklarını yerine getirme çağrısı yaptı.