Clinton ailesinden Kobanê dizisi

Kültür/Sanat Haberleri —

26 Ocak 2021 Salı - 12:33

  • Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton, Kürt savaşçı kadınların hikayesini anlatan “The Daughters of Kobani” (Kobani’nin Kızları: Bir İsyan, Cesaret ve Adalet Hikayesi) kitabını TV dizisine uyarlama kararı aldı.

Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton, Kürt savaşçı kadınların hikayesini anlatan “The Daughters of Kobani” (Kobani’nin Kızları: Bir İsyan, Cesaret ve Adalet Hikayesi) kitabını TV dizisine uyarlama kararı aldı.

16 Şubat’ta Penguin Press tarafından basılması planlanan Daughters of Kobani kitabı, Kuzey Doğu Suriye’yi DAİŞ çetelerinden temizleyen ve yenilgiye uğratan tamamı Kürt savaşçı kadınlarla yapılmış yüzlerce saatlik röportaja ve sahadan haberlere dayanıyor.

Gazete Karınca’nın çevirisi olan habere göre Hillary Clinton, “The Daughters of Kobani‘nin adalet ve eşitlik için mücadele eden cesur ve meydan okuyan kadınların olağanüstü hikâyesi” olduğunu kaydetti. Clinton projeye ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Hidden Light’ı -bilinen ve bilinmeyen- cesaretleri çoğu zaman görmezden gelinmiş kahramanları herkese tanıtmak için kurduk ve ilham verici bu hikayeyi dünyanın dört yanındaki izleyicilerle buluşturacak olmaktan inanılmaz bir heyecan duyuyoruz.” İSTANBUL

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.