Cumali Arslan: Kurdistan’ı temsil ediyorum

Toplum/Yaşam Haberleri —

Cumali Arslan

Cumali Arslan

  • Açık Berlin-Brandenburg Şampiyonası’nda Kürt atlet Cumali Arslan ikinci oldu. Arslan, Kurdistan’ı temsil ettiğine işaret ederek, ''Başarımı Kürt halkına ve Kurdistan’a adıyorum’’ dedi.

HAKAN TÜRKMEN

Açık Berlin-Brandenburg Şampiyonası’nda yol yürüyüşü bölümünde Kürt atletizmci Cumali Arslan ikinci oldu. 15 sporcunun yarıştığı bölümde 10 km’lik yarışı 42 dakika 50 saniye tamamlayan Cumali Arslan, yarışmada Kurdistan’ı temsil ettiğine işaret ederek, ''Başarımı Kürtlerin direnişinden alarak yarışmalarda ki başarımı Kürt halkına ve Kurdistan’a adıyorum’’ dedi.

2021, 2023 yıllarından sonra bu yıl yapılan Açık Berlin-Brandenburg Şampiyonası’nın yol yürüyüşü yarışmasında 15 sporcu yarıştı. Sporcular arasında Kürt atletizmci Cumali Arslan da yerini aldı. Almanya’nın başkenti Berlin’de, Berlin Atletizm Birliği’nin (BLV) düzenlediği Açık Berlin-Brandenburg Şampiyonası uluslararası şampiyonaların standartlarını karşılamak üzere birinci sınıf koşu ve yürüyüş düzenleniyor.

 

 

İki kardeş de çok sayıda ödül aldı

Cumali Arslan daha önce de Fransa’nın Nancy kentinde düzenlenen 20 km’lik yürüyüşte altın madalya, Almanya’nın Zittau kentinde 35 km yarışında gümüş madalya, Almanya’nın Erfurt kentinde düzenlenen yarışmada 5 km yarışında birinci olarak altın madalya kazanmıştı. Cumali Arslan’ın kardeşi Recep Arslan da geçtiğimiz ay yaklaşık 14 bin kişinin katıldığı Freiburg’daki maratonda şampiyonluk ipini göğüslemişti.