Amedspor kuşatma altında

Toplum/Yaşam Haberleri —

Amedspor taraftarı

Amedspor taraftarı

  • Dünyada deplasmanda seyirci yasağı en uzun süre uygulanan Amedspor, her oynadığı maçın sonunda Futbol Federasyonu'nun cezaları ile karşı karşıya bırakılıyor. En son kendi sahasında oynadığı Bursaspor maçından sonra 2 maç seyircisiz oynama ve 156 bin TL para cezasına çarptırılan Amedspor'un yöneticileri gazetemize konuştu.

MUSTAFA DOĞAN / AMED

Amedspor taraftarına yıllardır 'güvenlik gerekçesi' adı altında uygulanan deplasman yasağı dünya spor tarihinde rekor kırdı. Türkiye 2. Lig’de oynayan Amedspor’un, oynadığı deplasman maçlarına yeniden seyirci yasağı getirildi.

Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım, Amedspor'un her yerde taraftarı bulunduğunu ve federasyon raporuna göre bulunduğu ligde en kalabalık taraftara sahip kulüp olduklarını ifade ederek, ''Spor Güvenlik Kurulu’nun bu yasaklarını anlamış değiliz. Taraftarlarımız bugüne kadar izin verilen deplasman karşılaşmalarında taşkınlık yapmadı. Buna rağmen Amedspor'a uygulanan deplasman yasağı sanırım 100'ü geçti. Spor tarihinde böyle bir örnek yoktur. Amedspor'a karşı bir talimat mı var bilmiyoruz. Güvenlik gerekçe gösterilerek deplasman yasağı uygulanması ön yargıdır. Güvenlik ne iş yapar diye soruyorum" dedi. 

 

Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım

 

Linç kampanyası

Seyircisiz oynama ve para cezası almalarına neden olan Bursaspor maçı öncesi emniyet yetkilileriyle müsabakanın problemsiz geçmesi için görüştüklerini kaydeden Yıldırım, şunları söyledi: "Stadyumda 4 bin 800 resmi güvenlik ile 350 özel güvenlik görev yaptı. Stadyuma giren ve çıkan her şey emniyetin aramasından geçti. Biz yönetim kurulumuzla elimizden geleni yaptık. Yalnız tribünlerden sosyal medyaya yansıyan görüntülerden dolayı kulübümüze linç kampanyası başlatıldı. Kulübümüzün bu olayla bir alakası, bilgisi yoktur."