Enkazdan sağ çıkarılan Furkan kayıp

Kadın Haberleri —

Furkan Alp Aslan

Furkan Alp Aslan

  • Semsûr (Adıyaman) merkez ilçesinde 6 Şubat günü enkazdan sağ çıkarılan ve hastaneye götürülen 3 buçuk yaşındaki Furkan Alp Aslan o günden beri kayıp. Çocuğunu arayan baba Uğur Arslan, DNA testi verdiklerini fakat kendilerine dönüş olmadığını söyledi.

Mereş (Maraş) merkezli gerçekleşen ve 11 kenti etkileyen depremlerde kayıp çocukların durumu gündemdeki yerini koruyor. 

Çok sayıda çocuğun hayatını hayatını kaybettiği depremlerde pek çok çocuk da ailesini kaybetti. Ailesini kaybeden çocukların bazıları devlet tarafından tarikatlara verilirken, çok sayıda çocuk ise ya kayboldu ya da kaçırıldı. Sayısız kayıp ya da yaşamını yitiren çocuğun resmi kayıtlara geçirilmediği öğrenilirken, birçok aile de depremin ilk gününden bu yana kayıp ya da kaçırıldığını düşündükleri çocuklarını arıyor. O çocuklardan biri de Furkan Alp Aslan.

Furkan 3 buçuk yaşında 

Semsûr’un merkez ilçesine bağlı Siteler Mahallesi, 2024 Sokak’ta yaşayan 3 buçuk yaşında konuşamayan Furkan Alp Alsan 6 Şubat günü depremde abisi ve annesini kaybetti. Babası Uğur Aslan, depremin ilk günü enkazdan sağ çıkartıldığı bilinen oğlu Furkan’dan bir daha haber alamadı.

Hastaneye götürülmüş

Furkan’ın kaybolduğu ilk günden bu yana yaşananları anlatan baba Uğur Aslan, Furkan’ın 6 Şubat günü Siteler Mahallesi’ndeki evlerinin enkazından çıkartıldığına dair bilgi aldığını belirterek şöyle dedi: “Beyaz bir Clio marka aracın Furkan’ı Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdüğüne dair söylentiler var. Hastaneye götürüldüğünde hemşireler Furkan’ın şokta ve baygın olduğunu söyledi. Daha sonra kendine geldiğinde ağladığını, sol kolunda damar yolu açıldığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu aktardılar. İkinci depremden sonra hastanedeki herkesin tahliye edildiğini söylediler.”

DNA testi verdi, dönüş yok

Polise ve savcılığa başvurduğunu ileten baba Aslan, “183’ü aradım, E-Nabız ve her yere başvurdum. DNA testi verdim 10 gün önce ama hala sonucu çıkmadı. Baldızım ve kaynanam da 20 gün önce verdi ama onların da DNA sonucu çıkmıyor. Hiçbir şekilde geri dönüş yapılmıyor” diye belirtti. DNA sonuçlarının çıkmaması nedeniyle hiçbir girişimde bulunamadıklarını söyleyen baba Aslan, çaresiz bir şekilde bir aydan beridir beklediğini anlattı.

Furkan konuşamıyor

Depremde eşi ve bir diğer oğlunu kaybeden Uğur Aslan, “Furkan konuşamıyordu. Yaşıyor mu, kaçırıldı mı, başına ne geldiğini bilmiyoruz. Bir an önce oğlumu bulmak istiyorum. Gören veya duyan herkesin iletişime geçmesini istiyorum” sözleriyle seslendi.

Baba Uğur Aslan, Furkan’ı gören ve duyanlar için “(+90) 0542 577 95 71” telefon numarasını arayarak kendisiyle iletişime geçmelerini talep ediyor.

MARTA SÖMEK / JINNEWS-SEMSÛR 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.