Halk çöküşte, muhalefet nerede?

Kadın Haberleri —

Ekonomik kriz

Ekonomik kriz

  • Amedli kadınlar, AKP-MHP iktidarının savaş politikasının faturasının kendilerine kesildiğine işaret ederek, içinde bulundukları durumu “perişanlık” şeklinde tanımlıyor.

AKP-MHP iktidarının savaş politikası halkı derin bir ekonomik krizin içine sürükledi. Amedli kadınlar, bu politikanın faturasının kendilerine kesildiğine işaret ederek, içinde bulundukları durumu “perişanlık” şeklinde tanımlıyor.

Jinnews’ten Rozerin Gültekin, kadınlarla günlük harcamalarını, kişisel ihtiyaçlarını nasıl karşıladıklarını ve krizinin nedenlerini konuştu.

 

Bedriye Oğuz

 

‘Artık değişim olmalı’

Bedriye Oğuz, babasından kalan emekli maaşıyla geçinmeye çalışıyor. “Her şey çok pahalı gücümüz yetmiyor. Evimize et alamıyoruz. Bir misafir çağırıyoruz, bir milyar para gidiyor. Ondan dolayı kimseyi evimize çağıramıyoruz” diyen Oğuz, faturaları ödemede bile zorluk yaşadığını söyledi.

“Eve 5 milyar kira veriyorum, gelir olarak sadece 6 milyar emekli maaşım var. Hayatımız batıyor. İnsanlar çöpten yiyecek topluyor. Bu durum içler acısı… Karnımız doymuyor. Ya başımızdaki durumu düzeltecek ya da inecek çözüm budur. Artık yeni şeyler olmalı değişim sağlanmalı.”