İşte Ankara'daki o fuhuş otelleri

Dosya Haberleri —

Fuhuş çeteleri

Fuhuş çeteleri

Av. Dr. Dilek Ekmekçi, Meral Akşener'in bahsettiği emniyet müdürlerine ait fuhuş otellerini ifşa ediyor:

  • Otellerden biri yurtta yetişen Edanur Kaplan’ın intiharına sebep olan cinsel saldırı olayının yaşandığı Ankara Gaziosmanpaşa’da bir otel. Bir diğeri Ankara Maltepe’de bir otel. Üçüncüsü ise suç örgütleriyle bağlantılı bir hükümlü olan Erhan Gündüz’ün 01.11.2023 tarihli Ayhan Bora Kaplan ile ilgili detaylı şikayetçi ifadesinde sözünü ettiği bir otel.
  • Meral Akşener’in sözünü ettiği asıl otel olma ihtimali çok yüksek. Çok sağlam birkaç kaynaktan teyit ettim. Otel adını Akşener’in ifşasından hemen sonra jet hızıyla değiştirmiş “otel otel otel” olarak çıkıyor. Otelin adını R. A. O. olarak vereyim. Bu otelin sahibinin Ankara’da MHP teşkilatından, ülkücü bilinen isimlerden Ahmet Gündüz olduğu iddia ediliyor.

GÜLCAN DERELİ

Meral Akşener’in “emniyet müdürlerinin sahibi olduğu yurt kızlarına fuhuş yaptırılan oteller” iddiasındaki oteller Akşener tarafından aylardır açıklanmadı. Kamuoyu bu otellerin hangileri olduğunu merak ederken; devlete emanet kızları fuhuşa sürükleyen çeteyle mücadelesiyle bilinen ve bu arada Mersin-Samsun kokain hattını, Elazığ-Trabzon üzerinden Mehmet Ağar Süleyman Soylu networklerini çözümleyen Av. Dr. Dilek Ekmekçi dikkat çekici bilgilere ulaştı. Herkesin merak ettiği o fuhuş otellerini biz sorduk, Ekmekçi yanıtladı.

Meral Akşener’in birkaç ay önce sözünü ettiği devlet yurtlarında yetişen devlete emanet kızlara fuhuş yaptırıldığı ve sahibi emniyet müdürleri olduğu iddia edilen fuhuş otelleri hangileri öğrenebildiniz mi?

O tarih itibariyle şüphelendiğim oteller olmakla birlikte; Meral Akşener’in hangi otel veya otellerden söz ettiğine dair net bir bilgim yoktu. Ancak birkaç ay içinde çok daha elle tutulur, önemli bilgilere ulaştım. Şüpheler ve bir takım doneler özellikle üç otel üzerinde yoğunlaşmama sebep oldu. Otellerden biri yurtta yetişen Edanur Kaplan’ın intiharına sebep olan cinsel saldırı olayının yaşandığı Ankara Gaziosmanpaşa’da bir otel. Bir diğeri Ankara Maltepe’de bir otel. Üçüncüsü ise suç örgütleriyle bağlantılı bir hükümlü olan Erhan Gündüz’ün 01.11.2023 tarihli Ayhan Bora Kaplan ile ilgili detaylı şikayetçi ifadesinde sözünü ettiği bir otel. Her üç otelin de Ayhan Bora Kaplan çetesine uzanan bağlantıları var. Ancak tabii ki biz yine de bunları iddia olarak gündeme getirmek zorundayız. Ayrıca bu çarkın birkaç otelle sınırlı olmayacak kadar yaygın ve büyük olduğundan eminim.

Edanur Kaplan 2021 yılında Ankara’da yaşadığı cinsel saldırı sonrası intihar eden ve ölümü kamuoyunda infial uyandıran devlet yurtlarında yetişmiş bir isim. İsterseniz ilk o otelden söz edelim. Siz ne gibi bilgilere ulaştınız?

Edanur Kaplan otelde cinsel saldırıya uğradıktan sonra, bir taksiye biniyor malum. Bindiği taksinin şoförü taksi durağının önünde medyaya açıklamalar yapmış zaten o dönem. “Günübirlikçi” olarak bilinen otel diyor taksi sürücüsü. Her şey açık kaynak yani. Ancak maalesef fikri takip yapan gerçek bir medya da kalmadı ülkemizde. Bu taksi durağı Gaziosmanpaşa’da İlkadım Sokak’ın orada, taksi durağına çok yakın ve kendi Instagram hesabında bile açıkça “günübirlikçi” olduğunu ilan etmiş, hakkındaki onlarca Google yorumunda fuhuş oteli olduğu imaları yer alan bir otel. Açık adını vermeyeyim, kısaca A.B.S.O. diyelim zaten Edanur Kaplan’ın olayı olduğunda güya otel henüz yeni açılma aşamasındaymış. Öncesinde de yıllarca kiralık veya satılık kalmış, boş eski bir binayı otel yapmışlar. Otel olmaya uygun bir yer değil görüntüde. Hatta orada birbirine çok yakın iki otel var. Tabiri caizse Edanur Kaplan’ın cinsel saldırıya uğradığı alt segment olanı, diğeri daha üst segment olan bir otel ve kokain hattının önemli noktası Nevşehir bağlantıları var.