Oturma eylemi başlatan aileye gözaltı

Kadın Haberleri —

8 Eylül 2020 Salı - 08:00

  • 247 gündür kayıp olan Gülistan Doku için oturma eylemi başlatan annesi ve ablası, pandemi bahane edilerek gözaltına alındı.

Dersim’de Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan 5 Ocak’tan bu yana haber alınamıyor. Gülistan’ın kaybolmasıyla ilgili soruşturma sürse de, baş şüpheli Zaynal Abakarov’un savcılık kararına rağmen ifadesi dahi alınmış değil. Gülistan’ı arama çalışmaları ise 18 Ağustos itibarıyla sonlandırılmıştı.
Bunun üzerine Gülistan’ın ablası Aygül Doku ve annesi Bedriye Doku, dün itibarıyla Seyid Rıza Meydanı’nda oturma eylemi başlattı. 5 Ocak’tan beri “Kızım nerede?” diye soran anne Doku, “Ben bir anneyim. Ciğerim yanıyor. Benim kızım nerde? ” diye feryat etti.
Abla Aygül Doku da “Ben kızımı devlet kurumlarına emanet ettim, 247 gündür kemiklerine bile ulaşamıyorum” ifadelerini kullandı. Abla Doku, kardeşi bulunana kadar eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.
Ailenin pankart asmasına izin vermeyen polisler, pandemiyi bahane ederek Anne Bedriye ve Abla Aygül Doku'yu gözaltına aldı. 

DERSIM

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.