İtalya'nın ünlü sanatçıları: Öcalan’ın sesi olacağız

Kültür/Sanat Haberleri —

Anna Favella / Elio Germano / Fiorella Manoia / Michele Rech

Anna Favella / Elio Germano / Fiorella Manoia / Michele Rech

  • Elio Germano: Öcalan özgürlüğü temsil ediyor. Öcalan’ın özgürlüğü bizlerin de özgürlüğüdür. İşte bu yüzden Kürt halkı ile dayanışma içerisindeyiz. Sessizliği kırmak ve mücadeleyi yükseltmek adına dayanışmamızı büyütmeye devam edeceğiz.”
  • Anna Favella: Öcalan’ın savunmalarını okudum. Öcalan’ın yazılarında dikkat çektiği insana ve doğaya karşı sorumluluk çok önemli. Farklı kesimden birçok ünlünün Öcalan’ın özgürlüğünü savunması çok önemli. Biz de bu dayanışma ile Öcalan’ın sesi olacağız.
  • Fiorella Mannoia: Öcalan’ın ve siyasi tutukluların özgürlüğü için mücadele vermeliyiz. Uluslararası dayanışma bir ışık gibidir, Kürt halkının özgürlüğü için biz tanınmış olan kişilerin bu dayanışmayı göstermesi çok önemli.
  • Michele Rech: Benim çizgi romanlarım aracılığı ile İtalya’da birçok insan hem Kürt Hareketi'ni hem de Kürt mücadelesini tanıyarak destek vermeye başladı. Kürt halkının yanında olmaya ve Öcalan’ın özgürlüğü için çalışmaya devam edeceğim.

EREM KANSOY - ROMA

Geçtiğimiz Pazar günü İtalya’nın başkenti Roma’da, "Umut Zamanı ve Öcalan'a Özgürlük" şiarıyla düzenlenen konsere, Kürt Özgürlük Mücadelesi'ne gönül vermiş, dünyaca ünlü onlarca İtalyan sanatçı, aktör ve müzisyene ev sahipliği yaptı. Konser, sanatın ve ortak mücadelenin harmonik bir sentezine dönüştü. Seyircilere yaşattığı müzikalitenin yanında, Roma’dan dünyaya verilen, "Öcalan’a özgürlük ve Kürt halkıyla dayanışma" mesajlarının da odağı oldu. Konsere katılan Karikatürist Michele Rech, sanatçı Fiorella Mannoia, oyuncu Anna Favella ve dünyanın önde gelen aktörlerinden Elio Germano gazetemize konuştu.