Şenyaşar'ın çığlığı duyulmalı

29 Aralık 2022 Perşembe - 17:30

Emine Şenyaşar, TBB Başkanı Erinç Sağkan

Emine Şenyaşar, TBB Başkanı Erinç Sağkan

  • Şenyaşar Ailesi'ni ziyaret eden TBB Başkanı Erinç Sağkan, “Burada adalet çığlığında bulunan bir anne var. Bu çığlığı duymak da ancak adil bir yargılanmayla mümkün olur” dedi.

Riha'nın (Urfa) Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önündeki Adalet Nöbeti eylemi 662. gününde. 

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, “Üstünlerin hukukuna karşı adalet nöbeti” yazılı pankartla adliye binası önünde Adalet Nöbeti’ne devam Şenyaşar'ı ziyaret etti. Sağkan’a Urfa Barosu Başkanı Abdullah Öncel de eşlik etti. Ferit Şenyaşar ve anne Emine Şenyaşar ile görüşen Sağkan, davanın seyri hakkında bilgi alarak ailenin taleplerini dinledi. 

Sağkan, Şenyaşar Ailesi'nin Adalet Nöbeti’ne bir yıl önce de ziyarete geldiğini hatırlatarak, şunları söyledi: “O zaman geldiğimizde burada gerçekten çok büyük bir adalet çığlığı vardı. Çocukları ve eşi öldürülen bir annenin burada kendi başına verdiği ve Urfa Baro’muzun desteklediği bir Adalet Nöbeti vardı. Burada adalet çığlığında bulunan bir anne var. Bu çığlığı duymak gerekiyor. Bu çığlığı duymak da, ancak adil bir yargılanmayla mümkün olur. Yapılması gereken çok basit. İstinaf ilk dosyayı bozmuş ve beraber yürütülmesi gerektiği yönünde karar vermiş. Hızlı bir şekilde kamuoyu vicdanını da tatmin edecek açık, şeffaf bir yargılamanın yapılarak bu olaya ilişkin tüm gerçeklerin ortaya konulması ve mağdurların da zararlarının giderilmesi gerektiğine inanıyorum.” URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.