8 Mart çiçekleri için tutuklama

20 Ağustos 2021 Cuma - 18:30

  • Muş İl Eşbaşkanı Belma Nergiz’in tutuklandığı dosya kapsamında ifadeye çağrılan HDP Muş İl yöneticisi Çiçek Tutuş’a kadınlar gününde dağıtılan çiçekler ve bu konuda Nergiz’le yaptığı görüşme soruldu. 

Muş İl Eşbaşkanı Belma Nergiz, gözaltına alınarak 13 Ağustos’ta çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. Nergiz’in tutuklanmasının hemen ardından gizlilik kararı da olan aynı dosya kapsamında ifadeye çağrılan HDP Muş İl yöneticisi Çiçek Tutuş’a, 8 Mart Dünya Kadınlar günü için satın alınan ve Muş merkezde kadınlara dağıtılan çiçeklere ilişkin Eşbaşkan Nergiz’le yaptığı telefon görüşmesi soruldu. 

Emniyet ifadesinde Tutuş’a Eşbaşkan Nergiz’le yaptığı telefon görüşmesine ilişkin şu soru soruldu: “Belma Nergiz sizi arayarak çiçeğini unuttuğunu ve eve bırakılmasını, kendisinin çiçeği alacağını belirttiği tespit edilmiştir. Görüşme tarihi dikkate alındığında HDP Muş İl Başkanlığının sosyal medya sitesi üzerinden yapılan açık kaynak araştırmasında, Muş HDP İl Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili olarak Muş merkezde kadınlara çiçek dağıtıldığı tespit edilmiştir. Görüşme içeriğiyle ilgili bilgi veriniz.”

HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, HDP Muş İl yöneticisi Çiçek Tutuş’a yöneltilen suçlamaya dikkati çekerek, sosyal medyada şu paylaşımı yaptı: “Muş İl Eşbaşkanımız Belma Nergiz, 8 Mart’ta kadınlara verilmek üzere çiçek aldığı için tutuklandı. Bu da delili. Arkadaşlarımızı tutuklamak için suç icat ediyorlar.”  MUŞ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.