İktidar duymak istemiyor

Emine Şenyaşar/Foto: MA

Emine Şenyaşar/Foto: MA

  • Adalet Nöbeti’ni 105 gündür Adalet Bakanlığı önünde sürdüren Emine Şenyaşar’ı ziyaret eden DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “İktidar bu sesi duymuyor” diye tepki gösterdi. 

Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın Riha’dan Ankara Adalet Bakanlığı önüne taşıdığı Adalet Nöbeti sürüyor. Emine Şenyaşar, katliamda sağ kurtulan aynı zamanda Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Riha Milletvekili olan oğlu Ferit Şenyaşar ile bir kez daha Adalet Bakanlığı ile görüşmek üzere bakanlık önüne geldi. Bakanlık kapılarının kendilerine kapalı olması sebebiyle Adalet Bakanı'yla yine görüşemeyen Şenyaşar Ailesi, bakanlığın önüne “Normalleşmenin, yumuşamanın yolu adaletten geçiyor. Üstünlerin hukukuna karşı Adalet Nöbeti’miz 104’üncü gününde” ve “Dün adalet için buradaydım bugün de buradayım. Öbür gün borcum olsun yaşarsam mutlaka geleceğim. Ta ki adalet gelene kadar” yazılı dövizleri astı. 

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Emine Şenyaşar, tutuklu bulunan oğlunun serbest bırakılmasını istedi. 

Emine Şenyaşar’ı ziyaret eden DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Adalet Bakanı ile görüşmeleri engellenen Barış Anneleri’nin de Emine Şenyaşar’ı ziyaret etmek istediklerini, ancak polis engellemesinden kaynaklı gelemediklerini belirtti. Emine Şenyaşar’ın Adalet Bakanı ile görüşme taleplerinin sürekli reddedildiğini hatırlatan Gergerlioğlu, “Fadıl Şenyaşar içeride tutuluyor ve adaletsiz yargı devam ediyor. 100 günü geçti ama annemiz hala burada. Bu iktidar bu sesi duymuyor” şeklinde konuştu. ANKARA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.